Rynek pierwotny czy wtórny – gdzie najlepiej kupować mieszkania?

Prędzej czy później każdy z nas staje przed dylematem związanym z zakupem mieszkania ze względu na przykład na założenie rodziny czy jej powiększenie się lub inne okoliczności. Czasem również nasz lokal z jakiś względów zwyczajnie przestaje nam odpowiadać i wtedy zaczynamy szukać czegoś innego, ciekawszego w naszym odczuciu. Tu zawsze w pierwszej kolejności pada pytanie: jaki rynek nieruchomości wybrać?

Rynek wtórny – trochę jak loteria

W dużych miastach, takich jak Kraków, rynek wtórny jest nieco mniej popularny od pierwotnego przede wszystkim ze względu na niekoniecznie sporo niższe ceny od tych proponowanych za zupełnie nowe i pachnące świeżością mieszkania, ale również ze względu na często opłakany stan mieszkań, jakie są oferowane – stare kamienice, często za źródło ogrzewania posiadające własne piece kaflowe, znajdujące się wprost w pokojach, a także dzielnice, nie cieszące się zbytnią chlubą czy popularnością. Właśnie ze względu na te kwestie pozostają one nieco z tyłu, szczególnie, czy naokoło rośnie tyle wspaniałych i nowych budynków mieszkalnych.

Nowe, czyli lepsze

Trudno się dziwić, że ludzie chętniej interesują się takimi inwestycjami jak ta wykonywana przy Czyżewskiego 1, posadowiona blisko centrum, doskonale  skomunikowana z resztą miasta oraz ościennymi miejscowościami za pomocą komunikacji miejskiej oraz stacji kolejowej. Mieszkania są różnych wielkości, wszystkie za to wykonane w najlepszym standardzie, dzięki któremu komfort mieszkania jest naprawdę godny pozazdroszczenia.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *