Mieszkanie dla studenta – wynajmować czy kupić?

Wielu rodziców staje każdego roku przed dylematem związanym z nowym miejscem zamieszkania swoich dzieci, które postanawiają zacząć samodzielne życie, a także studia, mające dać oczywiście dobry zawód i kupę pieniędzy. Wcześniej jednak trzeba się zastanowić, jaki rodzaj mieszkania będzie najlepszy. Wynajem zwykle sporo kosztuje w dużych miastach, a ich standard najczęściej pozostawia naprawdę sporo do życzenia, dlatego najlepszą inwestycją z całą pewnością będzie zakup mieszkania, nawet niewielkiego.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Następną kwestią, jaką należy rozważyć, jest rodzaj rynku, na którym będziemy szukać lokalu dla naszego dziecka. Chociaż na rynku wtórnym ceny są nieco niższe, to jednak takie mieszkanie najczęściej wymaga ogromnego nakładu finansowego, co w efekcie może przewyższyć nawet cenę nowego mieszkania. Nie zawsze również możemy być pewni historii mieszkania oraz spraw związanych na przykład z zadłużeniem, jakie znajduje się na mieszkaniu.

Na rynku pierwotnym jest bezpieczniej

O wiele bezpieczniejszy i w wielu przypadkach również tańszy będzie rynek pierwotny, który tak jak na przykład www.czyzewskiego1.pl posiada w swojej ofercie ciekawe pod względem lokalizacji niewielkie, jednopokojowe mieszkania, idealnie nadające się dla naszych studiujących dzieci. Mieszkanie jest czyste i gotowe do zaaranżowania wnętrza idealnego – dopasowanego do potrzeb oraz zainteresowań. Po skończonych studiach takie mieszkanie można bez problemu wymienić na większe lub zacząć wynajmować.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *